KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13693130
nr 1369 3130
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Torrnålsgravyrer, 4 st. Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerade, numrerade 4/150, daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramade löst blad
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 december 2020
kl 18:05:08
21/12 11:19:34
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage